7 Nigerianere opkrævet af påståede dating site ordning

Nigerianske Dating Site - Naijaplanet!

Disse tredjeparter kan omfatte kreditkortselskaber og banker, der bruges til at behandle og støtte transaktion eller aktivitet. Derfor, uden at begrænse det foregående, har du ikke licens for at tilføje et medlem til din mail-liste (e-mail eller almindelig post), uden deres udtrykkelige skriftlige samtykke efter passende offentliggørelse. Visse oplysninger, såsom dit navn, e-mail-adresse, adgangskode, kreditkort nummer og bankkontonummer, er aldrig videregivet til markedsføring annoncører. Ved at foretage et køb, eller deltage i enhver anden form for aktivitet eller transaktion, der anvender finansielle oplysninger om de Websteder, du samtykke til vores give dine finansielle oplysninger til vores leverandører og til sådanne tredjeparter, som vi afgøre, om de er nødvendige til at støtte og behandle dine aktiviteter og transaktioner, samt at din kreditkort udsteder til deres formål. Hvis du vælger at dele disse oplysninger med tredjeparter til at give dig yderligere tjenester, du er ansvarlig for alle aktioner, der gøres med dine login oplysninger og password, og derfor bør gennemgå hver tredje parts privatlivspolitik. Dette giver os mulighed for at levere tjenester og funktioner, der mest sandsynligt at opfylde dine behov og til at tilpasse vores service til at gøre din oplevelse lettere. Hvis du mister kontrollen over din adgangskode, kan du miste en betydelig kontrol over dine personligt identificerbare oplysninger, og kan være underlagt juridisk bindende foranstaltninger, der træffes på deres vegne. Ved at købe, eller at registrere eller foretage reservationer for produkter eller tjenester fra tredjeparter, som tilbydes på de Websteder, eller ved at deltage i programmer, der tilbydes på de Websteder, der administreres af tredjemand, og som kræver, at du til at indsende regnskabsoplysninger for at bruge dem, er du også samtykke til at vores give dine finansielle oplysninger til disse tredjeparter. Du vil modtage meddelelse om en sådan begivenhed (i det omfang, det sker), og vi vil kræve, at den nye fusionerede enhed følge den praksis, der er oplyst i denne privatlivspolitik. Derfor, selv om vi bruger industri standard fremgangsmåder for at beskytte dine personlige oplysninger, og vi kan ikke garantere, og du bør ikke forvente, at dine personligt identificerbare oplysninger eller private meddelelser altid vil forblive private. Derfor, hvis din adgangskode er blevet misbrugt af en eller anden grund, bør du straks ændre din passwod. Denne Privacy Policy dækker kun oplysninger, der er indsamlet via Tjenesterne, og dækker ikke nogen oplysninger, der indsamles på en anden hjemmeside, program eller offline, af os (medmindre det specifikt er angivet), herunder, når du ringer til os, så skriv til os, eller kommunikerer med os på nogen anden måde end gennem udveksling af Tjenesteydelser. I den udstrækning, at du videregiver dine oplysninger til andre parter, uanset om de er på vores Hjemmesider eller på andre sites over hele Internettet, forskellige regler, der kan gælde for deres brug eller videregivelse af de oplysninger, du videregiver til dem. Du accepterer, at for at hjælpe vores medlemmer til at møde hinanden, vi har medlemmers profiler i vores ledere og nyhedsbreve, som vi sender fra tid til anden, at vores medlemmer. Den høje sats for abonnenter at indgå i relationer og møde live partnere gør det til en one-stop-dating site.

Bør en sådan kombination opstår, bør du forvente, at vi ville dele nogle af eller alle dine oplysninger for at fortsætte med at yde den service. Som URL-adresse, næste gang du gå til (uanset om denne URL ' er er på vores website eller ej), hvilken browser du bruger, og din IP-adresse. I det omfang disse enheder, der har adgang til dine oplysninger, vil de behandle det mindst lige så beskyttende som de behandler de oplysninger, som de får fra andre medlemmer. Love om afholdelse af personoplysninger i Usa kan afvige fra den Europæiske love, men som vi beskriver nedenfor, vil Vi holde og videregive dine oplysninger i et sikkert, sikkert og fortroligt miljø. Til tider, at vi kan se på tværs af flere medlemmer til at identificere problemer eller løse konflikter, og i særdeleshed vi kan behandle dine oplysninger for at identificere flere medlemmer Medlem ID Nr. eller aliasser. Vi bruger disse finansielle oplysninger, herunder dit navn, adresse og andre oplysninger, samt til at fakturere dig for brug af vores service. Der kan være en række af tjenester, der tilbydes af eksterne udbydere, der hjælper dig med at bruge vores Websteder. Din fortsatte brug af Tjenesterne efter den dato, den reviderede Politik (eller en anden handling, der er specificeret på det tidspunkt) vil udgøre dit samtykke til sådanne ændringer.

Sådanne oplysninger vil blive suspenderet, så snart det med rimelighed er muligt, i overensstemmelse med vores suspension politik og gældende lovgivning. Det er en fantastisk medium for online kommunikation med interessante mennesker, der er åbne for venskab, flirt, ægte kærlighed, og at opbygge et forhold mod ægteskabet. Hvis du ønsker flere oplysninger om denne praksis og vil vide noget om dine valg ikke at have disse oplysninger, der anvendes af disse selskaber, klik her. Dog, vi vil ikke uden din tilladelse bruge dine Personlige Oplysninger på en måde, der er væsentligt anderledes end det, der var angivet på det tidspunkt, at dine Personlige Oplysninger blev indsamlet. Hertil kommer, at vi under ingen omstændigheder, bortset fra som anført i dette Afsnit, kan du videregive personligt identificerbare oplysninger om en anden til en tredje part uden vores samtykke og godkendelse i en anden medlemsstat efter passende offentliggørelse. Under visse omstændigheder, at tredjemand kan ulovligt aflytte eller få adgang til overførsler eller private meddelelser, eller medlemmer kan misbrug eller misbrug af dine oplysninger, som de indsamler fra vores Websites. For at deaktivere din profil, så andre ikke kan se det eller interagere med det, kan du besøge Deaktivere Kontoen del af medlemskonto Tjenester. I alle tilfælde, skal du give Medlemmerne en mulighed for at fjerne sig selv fra din database og en chance for at gennemgå, hvilke oplysninger, du har indsamlet om dem. Derudover accepterer du, at vi kan bruge og offentliggøre alle sådanne oplysninger, så er indsendt til tredjemand på samme måde, som vi er berettiget til at bruge og videregive andre oplysninger, som du sender til os. Din ses profil, omfatter ikke eventuelle identificerbare oplysninger om dig, bortset fra det brugernavn, som du valgte ved registreringen.